Połóg jest to okres 6 tygodni po porodzie kiedy to kobieta zdrowieje, wzmacnia organizm oraz oczyszcza go. Przez ten czas dochodzi do silnego miesiączkowania tzw. odchodami poporodowymi, które mogą mieć odcień brunatny, mocno czerwony czy też mający wiele skrzepów. Niestety temu okresowi towarzyszy silny ból brzucha i spory dyskomfort. Nie jest ważne czy poród był naturalny czy też przez cesarskie cięcie organizm musi się oczyścić.

Co może jeszcze boleć po porodzie?

– krocze – po nacięciu, pęknięciu, naciągnięciu
– brzuch – macica kurczy się jest to tzw. inowulcja,
– najbardziej bolesna jest podczas karmienia piersią – rana po cesarskim cięciu
– piersi – nawał mleczny
– sutki – nie są przyzwyczajone i początkowo karmienie jest to wyzwanie i bardzo bolesne doświadczenie

Wyglądam okropnie po porodzie czy to mija?

Samoakceptacja po porodzie jest to dość ciężki temat, ponieważ każda z nas wygląda inaczej oraz inaczej przybrała podczas ciąży. Brzuch po porodzie wygląda jakby był w 6 msc ciąży, ciało może zatrzymać wodę w organizmie i możesz mieć wrażenie opuchnięcia. Dochodzi zmęczenie i niewyspanie, które potęgują złe samopoczucie. Ale wszystko z czasem wróci do normy i właśnie okres tych 6 tygodni jest potrzebny aby kobieta wypoczęła. Dlatego też staraj się dużo odpoczywać, cieszyć maleństwem, nie przejmuj się bałaganem w domu czy też zapraszaniem gości.

Pierwsze tygodnie mają być dla Was żebyście się poznali i zaczęli rozumieć wasze potrzeby. Najważniejsze jest abyś dużo piła wody i nie zapomniała o posiłkach. Pamiętajcie: jesteście wszystkie piękne i silne, dałyście nowe życie .

Co to jest 4 Trymestr?

Jak sama dobrze wiesz Twoje maleństwo było w Tobie przez okres 3 trymestrów. Od momentu pojawiania się na świecie liczony jest 4 trymestr. Jest to czas kiedy to dzieciątko potrzebuje wyłącznie mamy, jej bliskości i ciepła, ponieważ zna tylko ją. To że będzie chciało siedzieć na piersi przez 21 na 24h to nie z powodu głodu lecz potrzeby bliskości i miłości. Dzieci kochają być noszone i przytulane w tym okresie, bo czują się bezpieczne. Jest to ciężki czas dla mamy, bo jest mało czasu na posiłek, toaletę, sen czy też kąpiel. Niestety 100% czasu wymaga od mamy maluszek. Ten czas mija i nawet nie będziesz wiedzieć kiedy, a Wasza kruszynka nie będzie chciała już na Was spać. Korzystajcie z tego czasu miłości i spokoju, dajcie swoim dzieciom tyle czasu ile tylko zdołacie, niech będą szczęśliwe i kochane . Pamiętajcie, że miłość to pierwsza rzecz jaką czuje do Was wasze maleństwo.

Jeśli szukacie większej ilości informacji zapraszamy do naszego E-booka ⬇⬇⬇

Dodaj komentarz