Nie masz czasu na naukę nowego języka ?

Wciąż uczysz się niemieckiego w szkole, ale nie czujesz postępów ?

Pracujesz na różne zmiany, dlatego nie możesz się zapisać do szkoły językowej?

Planujesz wyjechać do Niemiec, ale chcesz na początku nauczyć się kilku przydatnych zwrotów po niemiecku ?

JEŻELI ODPOWIEDZIAŁEŚ TWIERDZĄCO NA CHOCIAŻ JEDNO Z POWYŻSZYCH PYTAŃ, BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE TRAFIŁEŚ/TRAFIŁAŚ NA STRONĘ „JĘZYK NIEMIECKI – DLA KAŻDEGO”

Podejrzewam, że jeśli nigdy nie miałeś/aś do czynienia w korepetycjami przez skype (może być także messenger, viber, whats app) zadajesz sobie pytanie: No dobrze, ale o co tutaj tak naprawdę chodzi ? Już wyjaśniam !

1. Prowadzę konwersację przez skype w dowolnych godzinach, tzn. z niektórymi zaczynam już o 6 rano, natomiast kończę o 22.30. Zdaję sobie sprawę z tego, że dom, rodzina, praca, uczelnia, szkoła czy dziecko nie pozwala wam na ustalenie stałego terminu lekcji. Zazwyczaj umawiam się z uczniami „z tygodnia na tydzień”. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można się uczyć o dowolnej porze, w dowolnym miejscu


2. Skype jest dla osób zabieganych, które mają mało czasu. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, nie musisz się przebierać, malować. Nie musisz nawet sprzątać domu, czy w jakikolwiek inny sposób przygotowywać się na przyjście korepetytora. W szlafroku/piżamie siadasz przed komputerem i po prostu się uczysz.


3. Sam decydujesz ile godzin w tygodniu chciałbyś/chciałabyś się uczyć


4. Lekcja trwa godzinę zegarową, jednak nie kończę zajęć po wybiciu pełnej godziny. Zajęcia kończą się wtedy, kiedy skończy się dany temat


5. Tematy wybieram indywidualnie do ucznia. Zazwyczaj stawiam na konwersację, ale kiedy widzę, że ktoś ma problemy z jakimś zagadnieniem gramatycznym, także to wyjaśniam. Praca indywidualna z nauczycielem pozwala na odpowiednią motywację, inspirację, obserwowanie postępów i weryfikację wiedzy.


6. Jestem otwarta na propozycje uczniów. Jeżeli są jakieś tematy, które szczególnie kogoś interesują, chętnie je przygotuję


7. Materiały są dopasowane do poziomu językowego ucznia


8. Materiały do zajęć wysyłam na meila lub facebooka. Nie wymagam kupienia jakiejś konkretnej książki, ponieważ materiały wysyłam z przeróżnych źródeł (także z gazet !)


9. Podczas zajęć robię notatki, w których zapisuję słówka, czy zdania, z którymi uczeń miał kłopot. Po lekcji notatki zostają wysłane do ucznia


10. Zajęcia są prowadzone zarówno z kamerką, jak i bez. Jest to indywidualna sprawa. Wszyscy wiemy, że stres nie bywa pomocny podczas rozmowy w obcym języku. Warunki w jakich przeprowadzane są lekcje online niwelują go do zera.


11. Nie zmuszam do odrabiania prac domowych. Jeżeli ktoś ma ochotę poćwiczyć sobie gramatykę, wtedy wysyłam dodatkowe materiały i proszę ucznia o odesłanie ich, kiedy już się z nimi upora. Wypełnione zadania sprawdzam w domu, a na zajęciach omawiamy tylko te punkty, w których były błędy. Nie tracimy czasu na lekcji, sprawdzając kilka stron ćwiczeń 


12. Na zajęciach korzystam z tablicy magetycznej (lub z tabletu, który wyświetlam poprzez odwracanie kamerki) i zapisuję na niej zdania, bądź słowa, z którymi uczeń chciałby szybko się zapoznać (jeżeli ktoś wybiera formę „bez kamerki” wtedy wysyłam wiadomość na skype lub messenger)


13. Jeżeli jakaś lekcja została opłacona wcześniej, NIGDY nie przepada. Jeżeli z jakiś powodów ktoś odwołuje lekcje, odrobimy ją w innym terminie.


14. Z nauki przez Skype korzystają zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, którym zależy na komforcie nauki, a jednocześnie efektywnej nauce.

15. Korzystam także z różnych nowinek technologicznych i staram się ułatwić naukę, jak tylko jest to możliwe, dlatego buduję gry, quizy, gramy w gry planszowe (online), oglądamy ciekawe filmiki, które omawiamy a także robimy różne wyzwania mobilizujące do nauki 🙂