Gdy pojawia się dziecko na świecie, spada nam na głowę nie tylko więcej obowiązków, ale także załatwienie wiele formalności. Zaczynając od telefonów do urzędów, po terminy u lekarza, a także telefony do/i z przedszkola czy szkoły. Jak sobie z tym wszystkim poradzić, kiedy niemiecki nie jest na najlepszym poziomie? 🤔 Zobacz małą podpowiedź w dzisiejszym wpisie. A jeśli potrzebujesz większej pomocy, podczas rozmowy telefonicznej, kliknij TUTAJ.

Przedszkole, chore dziecko – dzwoni rodzic

– Kindergarten „Sonnenschein“, Schmidt am Apparat. Was kann ich für Sie tun?

– Przedszkole „Sonnenschein“, Schmidt przy telefonie. Co mogę dla Pani/Pana zrobić?

– Guten Morgen, hier spricht Marta Nowak, ich bin die Mutter von Olivia. Ich möchte Sie informieren, dass meine Tochter krank ist und sie bleibt bis Ende der Woche zu Hause.

– Dzień dobry, z tej strony Marta Nowak, jestem mamą Olivii. Chciałabym Panią poinformować, że moja córka jest chora i zostanie do końca tygodnia w domu.

– Guten Morgen, ich danke Ihnen für die Information. Gute Besserung!

– Dzień dobry, dziękuję za informację. Szybkiego powrotu do zdrowia!

– Danke! Auf Wiederhören!

– Dziękuję! Do usłyszenia!

– Auf Wiederhören!

– Do usłyszenia!