Na pewno nie jedna z Was zastanawiała się czy seks w ciąży jest bezpieczny. Chociaż bardziej męczy to naszych partnerów, czy podczas stosunku nie uszkodzą maluszka. Odpowiedź brzmi nie, nie ma możliwości aby partner podczas penetracji skrzywdził dziecko lub nabił guza.

Pochwa i szyjka macicy to dwa oddzielne kanały. Oczywiście na niektóre pozycje nie możemy sobie pozwolić aby nie doszło do przedwczesnego porodu np. od tyłu lub na jeźdźca. Najbardziej komfortową pozycją dla kobiety jest “na łyżeczkę”. Penetracja nie jest zbyt głęboka, jest najbezpieczniejszą pozycją, można ją stosować aż do samego końca i może również sprawić wiele przyjemności.

Pamiętajcie, nie rezygnujcie z seksu tylko dlatego, że jesteś w ciąży. Sam stosunek i orgazm sprawia, że wszystkie mięśnie miednicy muszą pracować, dochodzi do uelastycznienia wejścia pochwy dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pęknięcia w trakcie porodu. Orgazm zmniejsza napięcie w ciele kobiety i równoważy gospodarkę hormonalną. Dodatkowo umacnia się więź między Wami, a dziecko to czuje.

Oczywiście zdarzają się momenty, kiedy stosunek jest zabroniony w ciąży np.:

  • krwawienie,
  • ból podczas stosunku,
  • szew okrężny lub Pessar (w chwili kiedy nasz maluszek za bardzo śpieszy się na ten świat lekarz może zdecydować o zamknięciu szyjki macicy.

Jednym sposobem jest szew okrężny czyli łatwo się domyślić “zaszywają” szyjkę lub Pessar einlage czyli krążek silikonowy, który zakłada się na szyjkę macicy i spowalnia jej skracanie ( już o nim wspominałam ). Oba sposoby stosuje się gdy dochodzi do szybkiego skracania szyjki macicy, oraz farmakologicznie podając np. Progesteron).

Przykładów jest niewiele, więc korzystajcie dopóki możecie, ponieważ po porodzie:

  • u kobiety spada libido, a jej uczucia i uwaga są skupione wyłącznie na dziecku,
  • minimum 6 tyg. po porodzie nie powinno się uprawiać seksu – to czas połogu,
  • kobieta jest obolała i początki po porodzie mogą być ciężkie dla was obojga, gdyż pochwa jest ” zaklejona” więc nie zniechęcenie się po pierwszej próbie,
  • ciało kobiety jest dla niej samej nieatrakcyjne, więc nie będzie chciała się rozebrać,
  • obawa przed zajściem w kolejną ciążę,
  • brak czasu i zmęczenie.

Tak więc korzystacie z ostatnich miesięcy i pozwólcie na rozładowanie waszych emocji w dość przyjemny sposób. No to jak wieczorem szaleństwo?

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz