Z okazji drugiej rocznicy założenia grupy „ Jestem w ciąży – czyli przebieg, słownictwo i formalności w Niemczech” dwie administratorki grupy tj. Kamila Berkowicz i Patrycja Puła postanowiły upamiętnić tą datę małym, kameralnym spotkaniem.

Ze względu na to, że o wydarzeniu dowiedziało się stowarzyszenie POLintegra, spotkanie przeobraziło się w pierwsze targi dla rodzin polskich w Hesji, a być może i w całych Niemczech, pt. Dzień kobiet – spotkajmy się na żywo.

Wiele Polek, które rozwijają się zawodowo w Niemczech zechciało podzielić się swoją wiedzą, doradzić w wielu sprawach, odpowiedzieć na każde pytanie, a także zaoferować swój produkt lub usługę. Na spotkaniu były takie stanowiska jak:

– Wielopieluchowanie i produkty wielokrotnego użytku
– Chusty i nosidła
– Doradztwo laktacyjne
– Artykuły ciążowe
– Dietetyka
– Manicure
– Regulacja i henna brwi i rzęs
– Kącik zabaw dla dzieci + malowanie twarzy
– Poczęstunek i upominki
– Braffiting
– Produkty z języka niemieckiego
– Mary Kay
– ręcznie malowane torby
– Aromaterapia / Access Bars
– Zdjęcia / Fotoshooting – z profesjonalnymi fotografkami
– Książki dla dzieci i dorosłych – spotkanie z autorką
– Doradztwo finansowe
– Gimnastyka korekcyjna
– Nasza prezentownia
– Polonijny Punkt Informacyjny

Mieliśmy także gości,  Panią Barbarę Lange, Wiceprzewodniczącą Rady Obcokrajowców we Frankfurcie. Społecznie i politycznie działająca na rzecz Polonii we Frankfurcie i Hesji.

Oraz Małgorzatę Kazimierczyk Braffiterkę i kobietę o sześciu specjalizacjach, która poprowadziła prelekcję o raku piersi.

Event odbył się przy polskiej parafii. Mówiła o nas cała Hesja, plakaty pojawiły się w polskich sklepach, w kościołach, w gazetach, a także powstał live z panią Iwą Osińską, która jest polskojęzycznym wsparciem Polaków w Niemczech oraz z administratorką naszej grupy Kamilą Berkowicz.

Wszyscy otrzymali małe upominki, dzieci skorzystały z kącika zabaw, a rodzice chwilę wytchnienia przy kawie i ciachu.

Bardzo dziękujemy każdej osobie, która zechciała być z nami w ten dzień, stowarzyszeniu i parafii za udostępnienie nam sali oraz pomoc w przygotowaniach oraz każdej osobie która zechciała opowiedzieć o swojej pracy.

Do zobaczenia za rok!