Moje drogie!

Na początek, chciałabym bardzo podziękować Kamili, administratorce grupy Jestem w ciąży
za to, że pozwoliła mi dołączyć do grona przyszłych mam, oraz tych, które nimi już są i dzielą się swoimi cennymi doświadczeniami.

Kilka słów o mnie.

Od ponad dziesięciu lat mieszkam we Frankfurcie nad Menem. Tutaj także ukończyłam kosmetologię i od niemal pół roku prowadzę własny salon kosmetyczny. Ale nie o tym dzisiaj. Ważniejsze o czym chciałabym opowiedzieć, jest temat wydanej ostatnio mojej książki pt: Inkubator. Książkę pisałam z myślą o kobietach, które od miesięcy bądź lat, walczą o spełnione macierzyństwo. Dla których urodzenie własnego dziecka, jest jedynym, najważniejszym marzeniem.

Historia książki mieści się w kanonie literatury kobiecej. Opowiada o trzydziestolatce, która ze względu na przedwczesną menopauzę, nie może w sposób naturalny zajść w upragnioną ciążę.
Inkubator, jest także piękną opowieścią o tęsknocie, samotności a także miłości do mikroskopijnego ziarenka, którego kod genetyczny będzie inny od kodu genetycznego matki, która go urodzi.

W książce poruszam temat in-vitro, medyczna metoda prokreacji, dzięki której przez lata, przyszło na świat ponad dziesięć milionów dzieciaczków.


Wiele par boryka się z problemem niepłodności. Dla wielu walka o potomstwo, jest ogromnym sprawdzianem wytrzymałości emocjonalnej.

Dla mojej głównej bohaterki również. Mimo że z zawodu jest psychoterapeutką i pomaga innym kobietom, w życiu prywatnym nie potrafi pomóc sobie samej. Przeżywa wzloty i upadki. Śledzi forum kobiecych grup in-vitro, gdzie jednym razem cieszy się z udanych transferów, innym razem zaś, z nutką zazdrości ubolewa nad własną niepłodnością.

Zachęcam Was do zapoznania się z lekturą. Możecie ją nabyć m.in. w księgarniach internetowych, oraz w formie E-booka.
Wspomnę, że czasami klasyczne in-vitro to za mało, aby zostać matką. Dlatego w książce pojawi się aspekt adopcji komórek jajowych obcej kobiety. Innowacyjna metoda, która dla wielu kobiet, stanowi jedyną szansę, stania się matką.

Jeśli chcecie poznać pragnienia głównej bohaterki, jej determinacje, obawy, czy strach towarzyszący podczas walki o spełnione macierzyństwo, serdecznie polecam tę książkę przeczytać.
Odsyłam także na mój Fb: Monika Nowacka strona autorska. Możecie tam posłuchać fragment książki, który czytam.

Autorka: Monika Nowacka

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz