1. Niemiecki kierowca wyścigowy (ur. 3 stycznia 1969 roku w Hürth).
 2. Pierwszym wsparciem w karierze byli jego rodzice, którzy zabierali go na tor kartingowy – jego ojciec (murarz), zaczął przerabiać dla niego gokarty.
 3. Jego rodzina nie była bogata, ale jego kariera była wspierana przez lokalnych przedsiębiorców.
 4. Niemieckie przepisy mówiły, że aby uzyskać licencję kartingową, kierowca musi mieć ukończone 14 lat. Aby obejść ten problem, Schumacher w wieku 12 lat uzyskał licencję w Luksemburgu (w 1983 roku Schumacher uzyskał niemiecką licencję).
 5. Po szkole Schumacher pracował jako mechanik.
 6. Niektóre z najlepszych występów Schumachera miały miejsce w deszczowych warunkach, dzięki czemu zyskał on przydomki „Regenkönig” (król deszczu) oraz „Regenmeister” (mistrz deszczu), także poza niemieckojęzycznymi mediami.
 7. Przydomki Schumachera to „Schumi”, „Schuey” oraz „Schu”.
 8. Został zdyskwalifikowany z całego sezonu 1997, ponieważ (celowo?) wjechał w samochód przeciwnika.
 9. Siedmiokrotny mistrz świata kierowców Formuły 1.
 10. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych kierowców Formuły 1 w historii.
 11. Jest posiadaczem większości rekordów Formuły 1.
 12. Po 2012 wycofał się z Formuły 1.
 13. Schumacher, we współpracy z firmą Schuberth, pomógł w rozwoju pierwszego lekkiego kasku z włókien węglowych (kask zapewniał kierowcy chłód).
 14. Poza Formułą 1 był nagradzany także w innych okolicznościach: Mistrz Sportu UNESCO, Niemiecki Sportowiec Roku, Kierowca Wyścigowy Roku.
 15. Bracia Schumachera, oraz jego syn także są kierowcami i ścigają się w Formule 1.
 16. Schumacher z rodziną  mieszka w domu koło miejscowości Gland w Szwajcarii – posiadłości o powierzchni mieszkalnej 650 m² z własnym podziemnym garażem i stacją benzynową, usytuowanymi na prywatnej plaży nad Jeziorem Genewskim.
 17. Schumacher był zaangażowany w wiele działań humanitarnych, przekazując na cele charytatywne dziesiątki milionów dolarów.
 18. W 2013 roku upadł podczas jazdy na nartach, gdzie uderzył się w głowę. Jego stan był krytyczny i został poddany śpiączce farmakologicznej. Lekarze twierdzą, że nie przeżyłby, gdyby nie miał kasku.
 19. W Kolonii znajduje się muzeum Schumachera, gdzie można obejrzeć jego nagrody, kaski, samochody.
 20. W 2021 pojawił się na Netflixie film o jego karierze.
 21. W 2005 roku magazyn Eurobusiness określił Schumachera jako pierwszego na świecie sportowca miliardera. Bardzo dużo pieniędzy zarabiał także na reklamach.

Dodaj komentarz