Dzisiaj drogie mamy ważny temat dotyczący leków w ciąży oraz ich stosowanie, jak ich unikać i jakie domowe sposoby możemy wypróbować. Jeśli chodzi o wybór leków dostępnych i bezpiecznych dla kobiet w ciąży jest na prawdę niewielki, dlatego wiele z nas ratuje się domowymi sposobami.

Na zgagę:
– zimne mleko
– migdały
– soki z surowych warzyw np. marchwi, buraka, ogórka,
– bezcukrowa guma do żucia,
– herbata imbirowa (ale pamiętajcie nie przesadzić, ponieważ nie jest zalecany w dużych ilościach).

Jeśli żadne z powyższych nie pomogą, należy poinformować lekarza prowadzącego aby przepisał Wam tabletki, saszetki czy też proszki na zgagę. Zawsze informujcie lekarza jeśli bierzecie coś ma własną rękę, ponieważ niektóre leki nie mogą być łączone.

Na przeziębienie czy też grypę można stosować:
– mleko z czosnkiem i miodem
– zimne kompresy na gorączkę
– syrop z cebuli na kaszel
– płukanie gardła szałwią, solą, rumiankiem
– picie soku z malin
– parówki na zatkane zatoki (wdychanie gorącej pary wodnej np. z kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego)
– picie dużej ilości wody
– wygrzanie się w łóżku
– zadbanie o higienę ciała i domu (częste mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń).
– Paracetamol – który jest jedyny bezpieczny w ciąży ale zawsze po konsultacji z lekarzem aby określił dawkę.

Kochane mamy, u nas na grupie bardzo często doradzacie jak jakie leki brać i jak dawkować, ale dla tych którzy tych rad słuchają pamiętajcie, że żadna z nas nie jest lekarzem, nie znamy waszych chorób współistniejących, uczuleń czy też jakie inne leki bierzecie. Pamiętajcie, że to są rady ale zawsze należy skontaktować się z lekarzem nawet telefonicznie, aby nie zaszkodzić sobie i maluszkowi. Każda z nas jest inna i ma inne zapotrzebowanie na witaminy, magnez czy też żelazo. Dbajcie o siebie moje kochane i dajcie znać co jeszcze pomaga Wam na zgagę czy też na grypę.

Jeśli szukacie większej ilości informacji zapraszamy do naszego E-booka ⬇⬇⬇