Witam wszystkich dnia 31 października, czyli w dzień Halloween ! 🙂 Ostatnio wiele się o tym mówi (nie zawsze pozytywnie) ale obok zabawy związanej z przebieraniem się i zbieraniem stosów słodyczy nie da się przejść obojętnie !

Wraz z moimi uczniami przeprowadzamy w tym tygodniu lekcję dotyczącą tego święta. Oczywiście, żeby nikogo nie przestraszyć (i mowa tu o moich najmłodszych uczniach) temat jest poruszony bardzo “delikatnie” 🙂 Rozmawiamy o rodzajach słodyczy, które dzieci zbierają, o tym jak jest kot, kruk, dynia, świeczka, kapelusz czy czarownik ! 🙂

Postanowiłam podzielić się z wami kilkoma materiałami, które przygotowałam. Miłej zabawy ! 🙂

Na dobry początek zapoznaj się  poniższymi słówkami:

Halloween, słówka

A jak już wszystkie słówka będą znane, zapraszam do poniższych gier, na utrwalenie słownictwa ! 🙂

1. Dopasuj słówka do obrazka

2. Gra w “wisielca”, tutaj oczywiście zamiast tytułowego stwora, pojawia się kwiatek (z tą grą poradziły sobie nawet 7-latki ! 🙂

Nie zapomnij o rodzajnikach !

3. Wykreślanka

Mam nadzieję, że Halloween-owe słówka zostały już porządnie utrwalone ! A Ty jak spędzasz Halloween ? Czy kupiliście już cukierki, gdyby “duszki” i inne “stworki” was odwiedziły ? (PS. nie zapomnijcie o allergiach -> obrazek poniżej )

PS. dzisiejsza data to nie tylko Halloween. W Niemczech świętuje się także Święto Reformacji (der Reformationstag) i wiele osób ma tego dnia wolne od pracy.

Miłego świętownia,

Patrycja

Dodaj komentarz