Zapisz się na DARMOWY 5-dniowy challenge!

START już 25.01. godzina 9:00!*

*codziennie o godzinie 9:00 otrzymasz ode mnie mail z materiałami, możesz z nich skorzystać o dowolnej porze dnia (i nocy;))

Przymiotniki

– temat wydaje się być bardzo prostym, ponieważ nie ma tutaj raczej podchwytliwych treści, a znaczenie jest jedno, raczej bez kontekstów.

Dlaczego w takim razie skusiłam się na temat związany z przymiotnikami?

Ponieważ mało kto się ich uczy!

Już wyjaśniam: zaczynając naukę języka, przekazujemy treści rzeczownikami (das Haus, der Bruder, die Arbeit), oraz czasownikami (arbeiten, spielen, kochen).

Przymiotniki omijamy w taki sposób:
Zamiast powiedzieć:
zepsuty/zgniły/spleśniały/
niedobry/niesmaczny/trudny itd. mówimy „nicht gut”.

I tak bardzo przyzwyczajamy się do tych form, że nie zwracamy uwagi, że być może nam ich brakuje.
W początkowych fazach nauki języka jest to świetne rozwiązanie, jednak z czasem to nie wystarczy....

Zapisz się na 5-dniowy challenge i zacznij uczyć się przymiotników!

Kim jestem?

Nazywam się Patrycja Puła. 

Jestem magistrem Filologii Germańskiej i stypendystką ogólnopolskiego konkursu, który umożliwił mi studia we Frankfurcie nad Menem (Johann Wolfgang Goethe-Universität). 

Już podczas studiów zajmowałam się nauczaniem języka niemieckiego. Z biegiem czasu zajęłam się nauczaniem języka niemieckiego online, a sukcesy moich uczniów dodają mi skrzydeł do dalszej pracy. 

97051467_1146873105661326_6784959828348370944_n