W ramach współpracy z Wydawnictwem „Poltext” otrzymałam nowo wydaną książkę „Niemiecki w pracy – produkcja”. Poniżej znajdziecie krótką recenzję:

– książka składa się z 367 stron

– jest przepełniona dialogami, które możemy usłyszeć podczas pracy na produkcji, co jest bardzo ważne żeby się z nimi zapoznać, zaczynając pracę. Podczas pracy możemy „wyprzedzić” niektóre sytuacje i w ten sposób nikt nas nie zaskoczy jakimś tematem związanym z pracą. Każdy dialog zawiera tłumaczenie oraz zadania utrwalające słownictwo

– istnieje możliwość pobrania nagrań (ok 60 min)

– książka zawiera komentarze gramatyczne i kulturoznawcze

– na końcu książki znajdują się odpowiedzi do zadań zawartych w książce oraz słowniczek

– poziom A2+

Książka składa się z 49 rozdziałów. Pomaga odnaleźć się w wielu różnych sytuacjach, od pierwszego dnia pracy, poprzez rozmowę z szefem, szkoleniami, rozmowami mniej przyjemnymi jak np. kradzież, wypadek, wizyta w szpitalu i rozmowa z lekarzem, rozmowa telefoniczna czy wypowiedzenie z pracy. Dialogi zawarte w książce dotyczą wielu zawodów, jak np. praca na linii produkcyjnej, murarz, tynkarz i wiele innych.

Dlaczego warto nabyć tę książkę? Jestem nauczycielem języka niemieckiego już od kilku lat. Wiem, z jakimi problemami borykają się moi uczniowie. Niektórych sytuacji z pracy nie da się przewidzieć. Ta książka przedstawia wiele sytuacji z życia wziętych, jak np. opis szkolenia pierwszej pomocy. Czy każdy z nas wie, co trzeba powiedzieć przez telefon dzwoniąc po karetkę? Jak nazywają się poszczególne miejsca pracy w fabryce? Jak przygotować się na szkolenie? Ta książka Wam pomoże! Każdy dialog zawiera tłumaczenie, nagranie i zadania, żeby utrwalić słownictwo. Wszystkie sytuacje z pracy, z którymi borykacie się na co dzień macie zawarte w jednej książce.

Jako germanistka bardzo chętnie będę polecała ww. książkę moim uczniom!