W ramach współpracy z wydawnictwem Edgard otrzymałam nowo wydaną książkę  -> Niemiecki GRAmatyka. Poniżej postaram się opisać, czy warto jest ją nabyć.

– Książka składa się z 14 rozdziałów

– jest przeznaczona dla uczniów na poziomie językowym A2-B1

– Książka (jak sama nazwa mówi – GRAmatyka) jest przepełniona grami językowymi i bazuje na skojarzeniach, co ułatwia zapamiętywanie

– w książce znajdują się teksty, po których są wypisane i przetłumaczone trudniejsze słówka. Słówka te są następnie wykorzystywane w dalszych ćwiczeniach, co wspomaga utrwalanie wiedzy. Teksty są aktualne, a także są przepełnione wiedzą o krajach niemieckojęzycznych (czyli ucząc się jednego zagadnienia, czerpiemy wiedzę o innych rzeczach ! ). Słownictwo jest także przedstawione w konkretnych kontekstach (także język potoczny), żeby nie mieć wątpliwości w jaki sposób możemy wykorzystać dane słowo

– w książce odnajdziemy ok 30 zagadnień gramatycznych, 1000 ćwiczeń i 5 testów sprawdzających wiedzę

– w książce znajdziemy także kody QR do video – to czyni ten podręcznik nowoczesnym !

– muszę też dodać, że książka jest przepiękna ! Jest kolorowa, ma wiele obrazków, wstawek, które przyciągają uwagę, piękną czcionkę. Dzięki temu praca z podręcznikiem nie jest monotonna i żaden uczeń nie ziewa podczas nauki ! ?

– Książka zawiera także klucz odpowiedzi i tabelki z rekcją i czasownikami nieregularnymi

 

Czy sama będę używała tej książki na lekcji ? Tak ! Jestem nią zachwycona, szczególnie jej kolorami ! ? Jako książka uzupełniająca wiedzę jest idealna !

 

NIESPODZIANKA: chcesz zamówić sobie książkę Niemiecki GRAmatyka ?

Wykorzystaj kod rabatowy 20 % na zakup książki z hasłem: niemieckidlakazdego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *